وبلاگ

طرز تهیه لونگی اردک یا مرغ

مواد لازم
جونم بگه براتون طرز تهیه یه غذای گیلانی رو واستون گذاشتم
فقط از لایک و کامنتاتون میتونم تشخیص بدم که پست مربوط به غذاها رو دوست دارین یا نه😉
پس با لایک و کامنت ما رو همراهی کنین🙏

لونگی اُردک یامرغ:
لونگی یکی از غذاهای بسیار لذیذ منطقه ی آستارا و تالش در استان گیلانه😋

لونگی در واقع به همان اردک یا مرغ شکم پر گفته میشه

مواد لازم:
اُردک یا مرغ: ۱عدد

مغز گردو : ۲۵۰ گرم

پیاز : ۲ عدد

سبزی عطردار:جعفری،گشنیز،چوچاق(اگه ندارید لازم نیست)

رب اَزگیل یا رب انار یا رب الوچه : ۶ ق غ

زرشک: به میزان دلخواه

سیر له شد : ۴تا ۵ حبه

نمک و فلفل : به مقدار لازم

طرز تهیه:
ابتدا باید اردک یا مرغ را از شب قبل کاملا تمیز کرده و بشویید،بعد بروی قسمت های سفت، مانند ران و سینه با چاقو چند برش کوچک بزنین؛اینکار باعث بهتر پخته شدن اردک میشود

بعد رب ازگیل یا انار یا الوچه را با مقداری از اب هم زده تا بصورت سس در اید و مقداری نمک و فلفل به ان اضافه میکنیم و اردک یا مرغ را درون آن قرار داده و مقداری هم روی آن بمالید و ۱ شب داخل یخچال بگذارید،تا مزه دار شود

بعد از استراحت کردن اردک،نوبت پر کردن شکم ان است در این زمان گردوی اسیاب شده را در یک ظرف ریخته و به آن مقداری رب ازگیل یا انار یا الوچه به همراه دو عدد پیاز رنده ریز شده و۳ تا ۴ قاشق سبزی خورد شده، سیر له شده و در صورت تمایل مقداری زرشک با نمک و فلفل اضافه میکنیم و خوب مخلوط میکنیم تا موادمان حالت خمیری پیدا کند.

بعد مواد خمیری را داخل شکم اردک یا مرغ میریزیم و برای دوخت میتوانیم از نخ و سوزن یا خلال دندان استفاده کنیم
در ضمن پای اردک را میبندیم تا شکل ظاهری خود را حفظ کند

برای اینکه مدت پخت لونگی در فر طولانی نشود و اردک یا مرغ حالت خشکی بخود نگیرد بهتر است اول سسی که مرغ را ۱ شب داخلش قرار دادیم را به همراه ۱ فنجان اب داخل قابلمه بریزیم و اردک را داخلش قرار دهیم و به مدت نیم ساعت بگذارین تا بپزد

بعد در سینی فر فویل قرار می دهیم و رویش را چرب میکنیم و اردک یا مرغ را رویش میگذاریم و در داخل فر با دمای ۱۷۵ درجه سانتیگراد به مدت نیم ساعت تا ۴۵ دقیقه قرار می دهیم
بعد از نیم ساعت هر پنج دقیقه اردک را چک میکنیم زیرا زمان پخت هر اردک یا مرغ با هم متفاوت است

اگر مواد داخلی اضافه امد میتوانید با مقداری روغن تفت دهید و به عنوان سس با غذا سرو کنین

پ.ن : برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه_گیلان است.

عنوان نمونه 2

این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است.

این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است.

این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است.

این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است.

این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است. این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است، این یک متن نمونه است.

توضیحات محصول

برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است. برنج داخل عکس از رقم صدری دمسیاه تحفه گیلان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *