برنج

5 عامل موثر بر قیمت برنج ایرانی

قیمت برنج ایرانی

5 عامل موثر در قیمت برنج ایرانی

برنج ایرانی یکی از پرمصرف ترین موادغذایی در ایران میباشد که سفره های ایرانیان را پوشش میدهد. قیمت برنج ایرانی به همین سبب دارای اهمیت است.

وقتی صحبت از برنج ایرانی میکنیم، منظور اکثریت برنج هایی است که در ایران و خصوصا گیلان کشت میشوند. اعم از برنج هاشمی گیلان، برنج صدری دمسیاه، برنج علی کاظمی، برنج های شیرودی و انواع برنج مازندران، برنج طارم و…

عوامل بسیاری بر قیمت برنج میتواند موثر باشد که در اینجا به 5 عامل مهم و کلیدی تعیین کننده قیمت برنج اشاره میکنیم.

 

عامل عرضه و تقاضا

یکی از مهمترین عوامل موثر در قیمت برنج، عرضه و تقاضا میباشد به این معنا که زمانی که عرضه ی برنج های ایرانی در بازار رو به افزایش میشود قیمت خرید این محصولات کاهش پیدا میکند.برای مثال هنگامی که شاهد برداشت برنج ایرانی هستیم عرضه محصول در بازار زیاد میشود به همین دلیل در این ایام قیمت برنج ایرانی بطور مثال: قیمت برنج هاشمی یا صدری دمسیاه کم میشود.

به همین خاطر اکثرا خریداران عمده ی برنج در فصل برداشت برنج،خرید خود را با قیمت مناسب تری انجام میدهند.

توجه داشته باشید اگر تقاضای خرید برنج، نسبت به عرضه ی ان در بازار بیشتر باشد قیمت خرید برنج بالا می رود‌.

 

عامل تاثیر کیفیت پخت برنج

از عوامل موثر دیگر در قیمت برنج، پخت برنج میباشد. برنج های ایرانی کیفیت پخت متفاوتی دارند و با قیمت متنوعی عرضه میشود. مثلا قیمت برنج های بومی با کیفیت همیشه بالاتر از برنج های پر محصول، با کیفیت پایین میباشد.

یا مثلا قیمت برنج صدری دمسیاه استان گیلان بالاتر از برنج هاشمی گیلان میباشد. چون صدری دمسیاه علاوه بر پخت فوق العاده و دانه بلند بودن و راحت هضم بودن کیفیت بالاتری نسبت به هاشمی و سایر ارقام دارد.

 

عامل سایز برنج

قیمت برنج درجه۱ و دو الکه همیشه بیشتر از برنج های تک الکه است. یا برنج های شکسته و سرلاشه قیمت پایین تری از برنج های تک الکه دارند اگرچه از نظر عطر و طعم با برنج های درجه ۱ و تک الک هیچ فرقی نمیکند.

 

منطقه کشت برنج

قیمت برنج ایرانی با منطقه ای که در آن کشت میشود رابطه ی مستقیم دارد.

در استان های گیلان ، مازندران، گلستان، خوزستان، فارس، زنجان، ایلام و… کاشت برنج انجام میشود. ولی قیمت برنج های شمال بخصوص استان گیلان از استانهای دیگر بالاتر است و این بخاطر رقم زیر کشت و در نتیجه کیفیت بالای برنج از نظر عطر و طعم و قد کشیدن و… میباشد. در گیلان هم انواع برنج ها کشت میشود که مهمترین انها صدری و هاشمی میباشد که اندکی بخاطر نوع و کیفیت با هم اختلاف قیمت دارند و عموما برنج صدری دمسیاه گیلان گران تر است.

 

یکدست بودن برنج

اینکه برنج تا چه حد یکدست بدون خرد و خالص باشد بروی قیمت برنج تاثیر گذار است.

یک سری افراد سودجو، متاسفانه برنج پر محصول بی کیفیت را قاطی برنج کیفی گیلان میکنند که این کار باعث گمراه شدن مصرف کننده و بهم ریختن بازار و در نتیجه بی اعتماد شدن مشتری میشود. گاهی برخی مشتریان میپرسند چرا بعضی برنج فروشی ها برنج هاشمی گیلان را ارزان تر ارائه میدهند؟ یکی از مهمترین دلایل اختلاف قیمت قاطی داشتن و یکدست نبودن برنج است و در تحفه گیلان ما این تضمین را میدهیم که برنج یکدست و مرغوب تقدیم میکنیم.

 

کلام آخر: قیمت انواع برنج به عوامل بسیاری از جمله این 5 عامل مهم بستگی دارد. در تحفه گیلان تلاش کرده ایم که قیمت برنج ایرانی را به صورت عادلانه و مناسب حفظ نماییم و محصولی با کیفیت و صادقانه تقدیم مشتری کنیم. برای دیدن قیمت برنج های ایرانی اینجا کلیک کنید

قیمت برنج میتواند به عوامل بسیار دیگری هم بستگی داشته باشد که در اینجا ما به تعدادی از این عوامل پرداختیم و پنج عامل که از نظر ما مهمتر هستند را برشمردیم و از نظر ما که در زمینه برنج و کارخانه تولید برنج سالیان سال فعالیت داریم، این 5 عامل برروی قیمت برنج بسیار تاثیر گذار میباشد.

این موضوع هم در نظر بگیرید که صرفا ارزانی برنج مهم نیست و کیفیت برنج (عامل دوم قیمت برنج) بسیار اهمیت دارد و چه بسا با خرید برنج های ارزان خارجی خیلی از خواص برنج ایرانی را از دست میدهیم که در درازمدت نقش آن در سلامت خانواده محسوس میباشد.

 

قیمت برنج ایرانی

 

فروش عمده برنج ایرانی

فروش عمده برنج گیلان

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار روی قیمت، مقدار خرید و تناژی برنج میباشد.

اگر شما فروشگاهی دارید در زمینه فروش محصولات کشاورزی و فروش برنج، میتوانید برنج را بصورت عمده خریداری نمایید و کارخانه برنج تحفه آمادگی خود را مبنی بر فروش عمده برنج به فروشگاه های کشور اعلام میکند و سالیان سال است که تامین کننده بسیاری از فروشگاههای برنج ایران میباشد.

در صورت نیاز به مشاوره قبل خرید عمده برنج ایرانی با ما تماس بگیرید:

09111391445

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *